Kategoriler
Patlama Kapakları

Toz ürün endüstrilerinde alevsiz patlama tahliyesi için yeni uygulamalar

Toz ürün endüstrilerinde alevsiz patlama tahliyesi için yeni uygulamalar

Rembe orijinal alevsiz patlama tahliye çözümleri olan Q-Rohr ve Q-Box ürünlerini geliştirmeye devam ediyor. Bu geliştirmeler sayesinde metal tozları, jeneratörler, gemi motorları ve pnömatik taşıma hatları için heyecan verici yeni uygulama alanları ortaya çıkmaktadır.

Bir diğer yeni özellik ise; patlama güvenliği kontrolleri sırasında Q-Box’ın içini hızlı ve kolayca kontrol etmek için kullanılan servis kamerasıdır. Bu sayede tek tek muayene kapaklarının sökülmesine gerek kalmaz.

Q-Rohr – alevsiz patlama tahliyesinden çok daha fazlası

Duruşlar kayıp zamanlardır ve can sıkıcıdırlar. Bu nedenle de Rembe mühendisleri sürekli yeni ürün geliştirmek için çalışırlar. Müşterilerinin çözülmeyen problemleri için cevap bulmayı çok severler. Son inovasyonlar patlama güvenliği ekipmanlarına entegre ses izolasyonu çözümleridir. Örnek verecek olursak; değirmenler, kırıcılar, pnömatik hatların emiş noktaları, vb. gibi. Bir diğer uygulama alanları ise evsel bölgelere yakın fabrikalar ve gürültü azaltımının gerekli olduğu binalardır.

Bugüne kadar emiş hatları içeri yabancı partiküllerin girmesini önlemek için hava filtreleri, ağır çekvalfler ve patlama izolasyon vanaları gibi muazzam basınç kayıpları yaratan ekipmanlar ile korunuyordu. Q-Rohr üzerinde yapılan bir modifikasyon ile tüm bunlar değişti. Filtre ve izolasyon vanasının yerine sadece Q-Rohr kullanarak hem yatırım maliyeti hem de bakım maliyeti açısından avantaj yaratmış olacaksınız.

Bunun yanında Brilon’daki uzmanlar farklı uygulama alanları üzerinde de çalışmaktadırlar. Q-Rohr DIN EN 16009 standardına göre sertifikalandırılmış ilk alevsiz patlama tahliyesi ürünüdür. Aynı zamanda LNG veya çift yakıtlı gemi motorlarında da patlama esnasında kullanılabilir.

Artık özel kamerası sayesinde Q-Box’ların için sökmeye gerek kalmadan yerinde muayene edilebiliyor. Bu aksesuar sayesinde kurulu patlama kapağının durumu hakkında anlık görüntü alınabiliyor. Ayrıca patlama sonrasında Q-Boz’ın içi hızlıca muayene edilebilir.

Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir